آموزش

خشک کن لباسشویی V5 مدل ال جی LG

 احتمالا موقع نصب ماشین لباسشویی برای شما هم، تکنسین‌ کلی اصطلاح و نکته‌ی ریزو‌درشت راجع ‌به علامت های روی ماشین لباسشویی و کار با آن گفته باشد. اما به هر دلیلی همه‌ی آن نکات یادمان می‌رود. شاید چون برای ماشین لباسشویی جدیدمان ذوق زده‌ایم، فردای آن روز هیچ‌کدام از نکته‌های به دردبخور خاطرمان نیست.
جز اینکه ماشین لباسشویی چطور روشن می‌شود و چطور شروع به شستن لباس‌های کثیفمان می‌کند. تنها چیزی که اکثر ما در مورد علامت های روی ماشین لباسشویی می‌دانیم این است که برای شستن هر نوع لباس برنامه‌ای مخصوص طراحی شده. اما فقط تعداد کمی از ما کار با آن برنامه ی لباسشویی ال جی را بلدیم. بقیه‌ی ما فقط یک سری نماد و نام انگلیسی نامفهوم می‌بینیم.
من می‌خواهم در این مقاله یک راهنمای کامل و ساده برای دانستن تمام فوت‌ و‌ فن‌ های ماشین لباسشوییتان و معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی + برنامه شستشو ارائه دهم. از این به بعد برای شستن هر چیزی می‌ توانید یک سر به این مقاله بزنید و برنامه‌ی خاص آن را پیدا کنید و آن را طوری بشویید که برای آن برنامه‌ریزی شده است.

آموزش استفاده از برنامه لباسشویی ال جی

سازندگان ماشین لباسشویی با استفاده از امکاناتی که در این وسیله در اختیار داشته‌اند راه‌حل‌هایی پیدا کرده‌اند تا همه‌ی لباس‌ها و پارچه‌های ممکن را به بهترین شکل بشویند. مثلاً:
  • برای جلوگیری از چروک لباس‌های نخی، سرعت چرخش موتور را کم کرده‌اند.
  • برای گشاد نشدن لباس‌های پشمی شستشو با آب سرد را در نظر گرفته‌اند.
  • برای اینکه لباس‌های تیره سفید نشوند فشار آب را افزایش داده‌اند تا مواد شوینده به درستی از لباس‌ها پاک شود و باعث سفید شدن آن‌ها نشود.

و ده‌ها راهکار هوشمند دیگر که در دل علامت های روی ماشین لباسشویی گنجانده شدند. حالا اینکه ما همه لباسها را فقط با یک برنامه شستشو دهیم یعنی خودمان را از این امکانات پیشرفته محروم کردیم و پولی که برای خرید لباسشویی دادیم حیف شده! پس بهتر است شروع به یادگیری کنیم و چند مورد از پرکاربردترین برنامه‌ لباسشویی‌ ال جی و برنامه های لباسشویی ال جی را بررسی کنیم. در همین حین به توضیح چگونگی کار ماشین لباسشویی هم خواهیم پرداخت و تقریباً تمام نکات مهم در این بخش ذکر خواهد شد. در مورد برنامه‌های باقی مانده تنها به آن‌ها و موارد استفاده‌ی آن‌ها اشاره می‌کنیم. چرا که توضیح دادن چگونگی کار آن‌ها فقط باعث تکرار مطالب قبلی خواهد شد. 

برنامه‌های اصلی شستشو در ماشین لباسشویی ال جی

برنامه‌ ی شستشوی Intensive یا متمرکز (مناسب برای شستن لباس‌های کثیف معمولی)

وقتی کودک بازیگوشتان از کوچه به خانه برمی‌گردد و می‌بینید لباسش پر از لکه‌های گلی شده این برنامه‌ لباسشویی ال جی را انتخاب کنید. طبق این برنامه ماشین لباسشویی ال جی شما ابتدا با آبکشی و خیس کردن لباس را از کثیفی‌های سطحی پاک می‌کند. حالا به شکل معمولی به ادامه‌ی شستشو می‌پردازد. زمانی که می‌خواهید از چرک‌مرده شدن لباس‌هایتان جلوگیری کنید این علامت روی ماشین لباسشویی بهترین گزینه‌ی مورد انتخاب شما خواهد بود. 

برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی

برنامه شستشوی Sport Wash یا Sports Wear (مناسب برای لباس‌ های ورزشی)

تفاوت بزرگ لباس‌های ورزشی با لبا‌س‌های معمولی در الیاف مورد استفاده‌ی آن‌هاست. در لباس‌های ورزشی معمولاً از الیاف مصنوعی برای پارچه استفاده می‌شود. حتماً هنگام ورزش در سالن متوجه شده‌اید که این لباس‌ها در برابر جذب قطرات عرق بدنتان مقاومت بیشتری نسبت به لباس‌های معمولی از خود نشان می‌دهند. اما بوی عرقی که از آن‌ها به مشام می‌رسد بسیار بیشتر است. برای همین تقریباً پس از هر بار استفاده از این لباس‌ها باید آن‌ها را شست. نکته‌ی مهم در رابطه با این لباس‌ها همین است. آن‌ها آن‌قدر کثیف نمی‌شوند که نیاز به یک شستشوی حسابی داشته باشند.

اما نیاز داریم به صورت مکرر و نسبتاً زیاد آن‌ها را بشوییم. در این حالت اگر از برنامه‌ی شستشوی مناسب برای آن‌ها استفاده نشود به زودی کهنه می‌شوند و خواهند پوسید، یا از فرم اولیه‌شان خارج خواهند شد. برنامه‌ی شستشوی ورزشی به گونه‌ای عملیات شستشو را انجام می‌دهد تا لباس‌ها بیش از حد نیازشان شسته نشوند و در ماشین لباسشویی نمانند. فقط یک نکته، آن هم اینکه بهتر است قبل از شستشو توسط ماشین لباسشویی با افزودن آب دمای لباس‌ های ورزشی را کاهش دهید تا از آسیب به آن‌ها جلوگیری شود.

برنامه شستشوی Duvet (مناسب برای شستشوی پتو، ملحفه و مخمل و انواع الیاف مصنوعی)

 

 

آموزش کار با ماشین لباسشویی ال جی

چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟
یرای اینکه بدانید برنامه خشک کن لباسشویی ال جی کدام است این برنامه مناسب زمان‌هایی است که می‌خواهید خشک کردن لباس‌هایتان سریعتر انجام شود. یا لباس‌هایتان را با دست شسته‌اید و تنها می‌خواهید آن‌ها را خشک کنید. با استفاده از این برنامه می‌توانید سرعت دور موتور را افزایش دهید اما به شما توصیه می‌کنیم از این کار جز در مواقع ضروری خودداری کنید. چراکه ممکن است به لباس‌های شما آسیب برساند و آن‌ها را بسیار بسیار زیاد چروک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

سایر دسته‌بندی ها

فهرست مطالب

سوالی دارید؟

میخوای آموزش های بیشتر رو ببینی؟


  ارتباط با ما: 09125613243  |  ساعت کار فروشگاه 8 صبح تا 8 شب  
سبد خرید
اینستاگرم یوتیوب واتس آپ واتس آپ آپارات
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من