آموزشی

عیب یابی یخچال صنعتی

انواع یخچال صنعتی

انواع یخچال های صنعتی

یخچال های صنعتی در انواع و اندازه های مختلفی تولید می شوند. یخچال فریزر های صندوقی، یخچال های ایستاده و خوابیده از انواع یخچال های صنعتی و ویترینی هستند.

که بسته به نوع کاربردشان برای نگه‌دای مواد غذایی، نوشیدنی ها، دارو ها و تمامی موادی که برای نگهداری باید در داخل یخچال قرار داده شوند مورد استفاده قرار می گیرند.

 

انواع یخچال های صنعتی_قطعات یخچال صنعتی

یخچال های صنعتی هم مانند یخچال های دیگر دارای کمپرسور یا موتور، ترموستات تنظیم کننده دما، کندانسور و اواپراتور هستند و از فرآیندی مشابه یخچال های دیگر برای سرد کردن محیط داخلی خود استفاده می کنند.

کمپرسور یا موتور یخچال وظیفه دارد گه گاز یخچال را به مایع تبدیل کند و آن را داخل لوله های کندانسور به جریان دربیاورد. ترموستات هم وظیفه دارد که زمانی که یخچال به دمای تنظیم شده رسید جریان برق کمپرسور را قطع کند تا کمپرسور بیشتر از آن محیط را خنک نکند.

در داخل لوله های کندانسور مایع مبرد جریان دارد و انتقال گرمای هوا به مبرد از طریق کویل های آن صورت می گیرد. اواپراتور هم قسمتی از یخچال است که برای سرماسازی استفاده می شود و در داخل آن مایع مبرد به گاز تبدیل می شود.

عملکرد همه این قطعات به همدیگر وابسته است و اگر یکی از آن ها خراب شود یا درست کار نکند فرآیند خنک سازی یخچال دچار مشکل می شود.

 

عیب یابی مشکلات انواع یخچال های صنعتی

  1. یخچال با سر و صدا کار می کند

با وجود این که طبیعی است که یخچال های صنعتی کمی صدا تولید کنند اما گاهی اوقات متوجه می شوید که این صداها از حد طبیعی بیشتر هستند. یخچال های صنعتی یا ویترینی به کمپرسور، فن، و قطعات متحرک دیگری مجهز است که هر کدام از آن‌ها کمی صدا تولید می کنند.

وجود مشکل در اواپراتور هم می تواند این مشکل را به وجود آورد. برای عیب یابی و تعمیر یخچال صنعتی خود بهتر است که با یک تکنسین متخصص تماس بگیرید.

 

  1. علت یخ زدن داخل یخچال صنعتی

یکی از مشکلات رایج یخچال های صنعتی این است که در داخل آن‌ها یخ و برفک جمع می شود. با وجود این که یخچال‌ها باید محیط خنکی داشته باشند تا از مواد غذایی نگهداری کنند اما ایجاد یخ و برفک در داخل آن‌ها هم مسئله ای غیر عادی است و یک مشکل تلقی می شود.

اولین راه حل پیشنهادی این است که چرخه برفک زدایی یخچال خود را تنظیم کنید. برای یادگیری اقدامات اولیه بهتر است که دفترچه راهنمای یخچال خود را مطالعه کنید. اگر نتوانستید بفهمید که چه کار باید انجام دهید بهتر است برای جلوگیری از وارد شدن صدمات بیشتر به یخچال آن را از برق بکشید و مواد داخل آن را بیرون بیاورید را یخ ها به صورت طبیعی آب شوند.

سپس می توانید یخچال را کامل تمیز کنید.

با یک تکنسین متخصص تماس بگیرید تا یخچال شما را به صورت تخصصی و دقیق عیب یابی و تعمیر کند.

 

  1. مشکلات برق رسانی یخچال صنعتی

یکی از ساده‌ترین علائمی که نشان می دهد یخچال مشکل برق رسانی دارد چراغ داخل یخچال است. در این شرایط زمانی که درب را باز می کنید چراغ داخل یخچال اصلاً روشن نمی شود یا چشمک می زند.

خنک نبودن مواد داخل یخچال و روشن نشدن یخچال نیز نشان دهنده وجود مشکل برق رسانی در یخچال هستند.  ابتدا بررسی کنید که فیوز نپریده است و پریز برقی که دو شاخه یخچال را به آن متصل کرده اید برق دارد.

این کار را می توانید با وصل کردن وسیله ای که از سالم بودن آن اطلاع دارید به پریز برق انجام دهید. همچنین سیم برق یخچال را بررسی کنید که سالم باشد و دچار پارگی یا قطعی نشده باشد.

معمولاً سیم کشی دستگاه باعث به وجود آمدن این مشکل می شود اما به شما پیشنهاد می کنیم که برای بررسی دقیق تر با یک تکنسین متخصص تماس بگیرید تا از آسیب رساندن به خود و یخچال جلوگیری کنید.

 

  1. خرابی کمپرسور یخچال صنعتی

کمپرسور یا موتور قلب یخچال است و وظیفه دارد که مواد غذایی شما را سالم و خنک نگه دارد و اگر درست کار نکند فرآیند خنک سازی متوقف خواهد شد. کمپرسور گاز با فشار پایین را به گاز با فشار بالا تبدیل می کند.

معمولاً در داخل دفترچه راهنمای هر یخچال نوشته شده است که کمپرسور هر چند وقت یک بار باید تمیز شود اما معمولاً زمان مناسب برای این کار هر 90 روز یک بار است. ذرات چربی، مو و پرز روی کمپرسور جمع می شوند و به مرور زمان مانع از کار کردن درست کمپرسور می شوند.

خنک نبودن یخچال، بی ثباتی دمای یخچال، گرم بودن بیش از حد هوای یخچال و شنیدن صداهای غیر عادی از یخچال همگی می توانند نشان دهنده خراب بودن کمپرسور باشد.

برای حل این مشکل لازم است که با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید زیرا کمپرسور قطعه حساس و مهمی است و اگر خراب شود به تعمیر یا تعویض احتیاج دارد.

 

علت برفک زدن یخچال صنعتی ایستاده

علت برفک زدن در یخچال های نوع صنعتی ایستاده یکی از متداول ترین مشکلات مربوط به این دسته از یخچال ها می باشد.

البته در یخچال های پیشرفته امروزی این اتفاق نادر است اما احتمال دارد برای هر یخچالی رخ دهد. به همین خاطر عده ای در جستجوی دلیل برفک زدن و راه های از بین بردن آن می‌باشند. چرا که در صورت اهمیت ندادن به این مسئله ممکن است آسیب های جدی از جمله افت قدرت خنک کنندگی دستگاه، کاهش عملکرد موتور و در پایان معیوبی یخچال صنعتی را به وجود آورد.

 

علت و روش هایی برای نابودی برفک یخچال صنعتی_انواع یخچال صنعتی

در این قسمت به سراغ روش هایی خواهیم رفت که با آن ها می توانید برفک را نابود کنید.

همچنین مواردی که باعث ایجاد برفک می شوند را برایتان شرح خواهیم داد.

 

پوسیدگی لاستیک درب دستگاه_انواع یخچال های صنعتی

وظیفه لاستیکی که دور درب یخچال می باشد؛ به این صورت است که از ورود هوای گرم و خروج هوای سرد جلوگیری به عمل می آورد. هنگامی که این لاستیک خراب یا پوسیده شود؛ باعث بسته نشدن درب یخچال می‌شود. و به همین خاطر با وارد شدن هوای گرم به فضای داخلی، یخچال شروع به برفک زدن می‌کند. از جمله عواملی که سبب خرابی یا پوسیدگی لاستیک درب یخچال می‌شوند می‌توان به باز و بسته نمودن بیش از اندازه و یا بستن یخچال با محکمی اشاره نمود.

انواع یخچال های صنعتی

 

از بین رفتن بدنه یخچال_انواع یخچال های صنعتی

یکی از عوامل ایجاد برفک، از بین رفتن بدنه یخچال است. مواردی که می‌توان باعث آسیب دیدگی و پوسیدگی بدنه یخچال شود؛ رطوبت بالا و ضربه وارد شدن به یخچال در زمان حمل و نقل است.

 

چرا قسمت های گوناگون دستگاه برفک می زند؟

اول از همه بایستی بدانیم که چرا قسمت های گوناگون یخچال دچار برفک زدگی می‌شود و بعد دنبال راه حل هایی جهت نابودی برفک باشیم. بسته نشدن صحیح کشو و یا پوسیده گشتن لاستیک دور درب باعث به وجود آمدن برفک در قسمت های اطراف و کناره‌های های درب دستگاه می‌گردد. اگر درب دستگاه به مدت زیادی باز بماند موجب می‌شود که تمامی قسمت های یخچال فریزر دچار برفک شوند. زمانی که دمای یخچال بسیار پایین تر از اندازه قانونی و استاندارد باشد، در تمامی قسمت های دستگاه برفک ایجاد می‌شود. به وجود آمدن برفک در سمت عقبی دستگاه، یعنی قسمتی که سیم پیچ های اواپراتور تعبیه گشته اند به معنی وجود یک مشکل در فرایند یخ زدایی می باشد و ممکن است که دیفراست خراب شده باشد.

 

۱- صدای یخچال های صنعتشی فریزر صنعتی زیاد است

راه حل احتمالی: موتور فن اواپراتور باید تعویض شود. با این حال باید مطمئن شوید هنگامی که چنین اتفاقی می افتد، سایر فریزر صنعتیهایی که دقیقا همان صدا را میدهند با تعویض موتور فن اواپراتور مشکل آنها برطرف شده است.

۳-خاموش نشدن یخچال های صنعتی یا یکسره شدن یخچال های صنعتی

یکی از دلایل خاموش نشدن یخچال های صنعتی فریزر صنعتی و کارکرد زیاد یا پیوسته آن، وجود گرد و غبار و آلودگی در محیط خانه و مخصوصا اطراف کویل ها یا لوله های کندانسور یخچال های صنعتی است.

یکی دیگر از دلایل یکسره شدن یخچال های صنعتی فریزر صنعتی، تنظیم دمای یخچال های صنعتی فریزر صنعتی بر روی مقادیر پایین بوده که اشتباه است.

این امر موجب کارکرد زیاد کمپرسور و استهلاک آن می گردد که از عمر مفید یخچال های صنعتی فریزر صنعتی نیز می کاهد.

بطور کلی مهمترین اجزائی که در رابطه با خاموش نشدن و یکسره شدن یخچال های صنعتی می بایست بررسی شوند.

شامل: تایمر دیفراست، هیتر دیفراست، ترموستات و … می گردد، که در اینصورت لازم است توسط متخصصین و تعمیرکاران باتجربه یخچال های صنعتی های صنعتی بازرسی و تست شوند.

 

۴-یخچال اتومات نمی کند و روشن نمی شود

در اینجا قصد داریم تا به شما در رابطه با علت روشن نشدن یخچال کمک نموده و دلایلی که ممکن است منجر به بروز این مشکل می شوند را معرفی نماییم.

فیوز برق را چک کنید: با وجود سادگی این مرحله، اما بهتر است اطمینان حاصل کنید که با تغییر فیوز برق و اتصال دو شاخه دستگاه به یه پریز دیگر مشکل رفع می گردد یا خیر.

برد کنترل الکترونیکی: برد کنترل یخچال یکی از قطعات الکترونیکی بسیار حساس و نیز گران قیمت دستگاه به حساب می آید که وظیفه تنظیم و کنترل دما و کنترل سیستم دیفراست و کمپرسور را بعهده دارد. ممکن است ایراد کوچکی در برد کنترل الکترونیکی یخچال به روشن نشدن و کار نکردن آن منجر شود. این جزء از یخچال می بایست توسط تعمیرکاز متخصص بررسی و تعمیر شود.

سوئیچ کنترل دمای سرد: این سوئیچ که گاها سوئیچ کنترلر دما نیز خوانده می شود، کمپرسور و فن را راه اندازی میکند و تا زمانیکه فن ها شروع به کار نکنند، یخچال فریزر روشن نخواهد شد. در صورت وجود ایراداتی در مدار، ممکن است این سوئیچ دچار عیب گردیده و لازم باشد تا توسط تکنسین تعمیر گردد و یا در صورت عیب کلی، ملزم به تعویض شود. • رله اورلود: هنگامی که متوجه صدای کلیک خفیفی در یخچال خود شدید و با روشن نشدن یخچال روبه رو گشتید، ممکن است مشکل از رله اورلود باشد. تعمیر و بررسی این رله، کاری نیست که بدون تخصص و مهارت تکنسین قابل انجام باشد.

 

۵- فریزر کار نمی کند

راه حل احتمالی: کنترل های الکترونیکی باید جایگزین شوند. اما ابتدا بررسی کنید که آیا چراغ‌ داخلی یخچال و چراغ فریزر کار میکند یا نه. اگر کار نمی کنند، ممکن است که برق به دستگاه نمی رسد.

 

۶- یخچال خنک نمی کند یا دمای یخچال گرم است

راه حل احتمالی: اگر ترموستات یخ زدایی به درستی کار نمی کند باید جایگزین شود. دمای طبیعی فریزر بین ۰ تا ۵ درجه فارنهایت است. درصورتی که فریزر بیش از حد گرم است اما بخش یخچال دمای مطلوب را حفظ کرده.

 

۷-مقدار کمی آب بر روی طبقه زیرین فریزر وجود دارد

راه حل احتمالی: آب تخلیه شده یخ زده است و نیاز به تمیز کردن و یخ زدایی محل خروجی آب دارد. آب موجود در کف دستگاه به دلیل زیر ممکن است در آنجا باشد:

 

یخچال صنعتی چیست ؟

یکی از وسایل بسیار پرکاربرد در صنایع غذایی، دارویی و… یخچال‌های صنعتی هستند. این یخچال‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف برای مصارف گوناگون ساخته‌شده‌اند. البته باید این نکته را یادآوری کرد که یخچال‌هایی که در صنعت داروسازی استفاده می‌شوند، با مدل‌هایی که در فروشگاه‌ها و سوپر مارکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند از نظر ویژگی‌هایی همچون اندازه و دمای تولیدی متفاوت هستند.

کار این یخچال‌ها حفظ شادابی و سلامت مواد غذایی در مدت زمان طولانی است. این یخچال‌ها بنا به ظرفیتشان برای آشپزخانه‌های بزرگ صنعتی استفاده می‌شوند.

 

چند نوع یخچال فریزر صنعتی داریم؟ ویژگی‌های یک یخچال صنعتی خوب چیست؟

یخچال فریزرهای صنعتی در مدل‌های صندوقی، ایستاده و خوابیده و در ابعاد ۵۰ تا ۱۵۰ سانتی متر تولید می‌شوند. این یخچال‌ها بنا به نوع کاربری‌شان برای نگهداری مواد غذایی ، مواد گوشتی، مواد دارویی و هر نوع ماده‌ای که برای نگهداری نیاز به سرما دارد، استفاده می‌گردند.

یک یخچال فریزر مناسب و باکیفیت سرمای تولیدی‌اش در تمامی قسمت‌ها یکسان و ثابت است. علاوه بر این باید مطمئن شد که در تمامی قسمت‌ها، مانند موتور و اجزای مختلف یخچال از قطعات اصل و با کیفیت ساخته‌شده و فضای موتور و کندانسور کاملا مناسب است.

این نوع یخچال‌ها با توجه به اندازه و حجم سرمایی تولید شده،  انرژی برق زیادی مصرف می کنند. به همین دلیل توجه به این نکات در زمان خرید و انتخاب آنها می‌تواند خریدشان را مقرون به صرفه کند.

 

تفاوت یخچال ساید بای ساید با دوقلو

حال به که صورت خلاصه به بررسی تفاوت یخچال ساید و دوقلو پرداختیم، در ادامه قصد داریم ویژگی های این دو مدل یخچال را به صورت گسترده تر شرح دهیم.

قیمت یخچال های ساید بای ساید از یخچال های دوقلو بالاتر است و از این لحاظ انتخاب یخچال های دوقلو به صرفه تر می باشد.

مصرف برق یخچال های دوقلو از یخچال های ساید بای ساید بیشتر است و این مسئله در بلند مدت کاملا به چشم می آید.

یخچال های دوقلو به علت داشتن موتور و کمپرسور های جداگانه بیشتر با مشکلات فنی مواجه می شوند اما بازهم در این شرایط تمام یخچال فریزر به صورت همزمان از کار نمی افتد.

امکانات یخچال های ساید بای ساید از یخچال های دوقلو بیشتر است، امکاناتی از قبیل قفل کودک، محفظه بار، محفظه های مخصوص نگه داری میوه و سبزیجات، سیستم سرمایش سریع، سیستم انجماد سریع، فیلتر آب، فیلتر هوا، آبسردکن، یخساز، سیستم اتوماتیک ذوب برفک و …

یخچال های ساید بای ساید فضای کمتری را اشغال می کنند و زیبایی بیشتری دارند.

یخچال های ساید بای ساید میان جوانان محبوبیت بالاتری دارند و یخچال های دوقلو میان خانواده های پر جمعیت.

امروزه طراحی آَپزخانه های متوسط و بزرگ بیشتر با یخچال های ساید بای ساید مطابق است.

در صورت کوچک بودن آشپزخانه می توان یکی از بخش های یخچال دوقلو را در اتاق و سایر نقاط خانه قرار داد.

 

معرفی یخچال فریزر امرسان با بررسی ویژگی ها

امرسان یکی از آن برند های ایرانی خوب است که برای خرید یخچال و فریزر می توانید بر روی آن نیز حساب کنید . برند امرسان از سال 1360 فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرده است و می توان گفت که تقریبا نزدیک به نیم قرن نیز تجربه دارد و همواره در طول فعالیت ها خود در تلاش بوده تا با کیفیت ترین و بهترین مدل یخچال فریزر های ایرانی را طبق نیاز و خواسته مشتریان هم وطن خود تولید کند .

در تولید یخچال فریزر های امرسان از تکنولوژی مدرنی نیز استفاده شده است که همین موضوع باعث شده تا قابل رقابت با برند های خارجی باشد . یکی از بهترین ویژگی یخچال فریزر های امرسان رتبه مصرف انرژی آن ها می باشد ، در حقیقت در ابتدا تا همین جند سال پیش یخچال فریزر های امرسان با رتبه مصرف انرژی A++ نیز تولید می شدند اما امروزه این یخچال فریزر ها با رتبه مصرف انرژی A+++ تولید می شوند از این رو در زمنیه میزان مصرف انرژی بسیار بصرفه عمل می کند و به یکی از بهترین ها در این زمینه تبدیل شده است.

 

یخچال بوش چه امکاناتی دارد؟

یکی از معیارهای افراد برای خرید یخچال های بوش قطعاً امکانات آن می باشد به همین دلیل شما باید در هنگام بررسی کیفیت یخچال بوش امکانات آن را نیز مد نظر قرار دهید. باید بدانید که یخچال های بوش امکانات منحصر به فردی دارند که در ادامه به بعضی از آن ها اشاره خواهیم کرد.وشن خواهند ماند ++A یخچال های بوش کاملاً کم مصرف بوده و در طی ۲۴ ساعت شبانه روز با مصرف همچنین قابلیت کنترل و تنظیم الکترونیکی درجه دمای یخچال را نیز دارا می باشند. سیستم حفاظتی ضد باکتری، طبقات شیشه ای از دیگر ویژگی ها و امکانات مناسب یخچال های بوش است که شما را وادار به خرید آن می کند.

 

یخچال بوش ساخت کجاست؟

شاید برای شما عزیزان سوال پیش بیاید که یخچال بوش ساخت کجاست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که یخچال های بوش ساخت کشور آلمان هستند و در این کشور تولید می شوند.

 

یخچال بوش با محصولات کدام برند ها در داخل و خارج از کشور در حال رقابت است؟

شما عزیزان در جهت بررسی کیفیت یخچال بوش قطعا رقیبان این برند را نیز در داخا و خارج از کشور شناسایی خواهید کرد به همین دلیل ما در ادامه چند رقیب بوش را به شما معرفی می کنیم.

  • رقیبان خارجی برند یخچال بوش از نظر فروش و خرید مصرف کنندگان شرکت های سامسونگ، الجی و جنرال الکتریک می باشند.
  • برندهای یخچال ایرانی که در داخل کشور عرضه شده و دارای محبوبیا هستند و به نوعی می توان آن ها را در عرصه فروش و خرید مصرف کنندگان با بوش رقیب دانست برندهای اسنوا و سینجر است.

 

مزایای یََخچال جی پلاس

یخچال های برند جی پلاس علاوه بر ظاهر ظریف و جذاب خود، دارای امکانات منحصربه فردی از قبیل موارد زیر هستند:

قابلیت فرش باکس جهت حفظ رطوبت درون محفظه های یخچال؛ با استفاده از این قابلیت می توان دمای مواد غذایی را به صورت متناسب حفظ کرد.
مجهز به موتور هوشمند جهت صرفه جویی در مصرف برق؛ موتور هوشمند قابلیت جلوگیری از خاموش و روشن شدن یخچال را دارد.
مجهز به سیستم نوفراست جهت جلوگیری از تولید برفک؛ به همین دلیل یخچال های جی پلاس برفکی نمی شوند.
فناوری فرش ایر جهت تزریق هوای تازه و خنک به درون یخچال؛ به این ترتیب دمای یخچال در حالت متعادل باقی خواهد ماند.
طراحی زیبا و خاص که قطعا نظر شما را به سوی خود جلب خواهد کرد.
مجهز به عایق های مرغوب جهت حفظ دمای درون یخچال تا طراوت مواد غذایی حفظ شود.

 

کلور برندی مطمئن

این شرکت در سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را آغاز کرد و تا به امروز در حال فعالیت است. واردشدن و دوام‌آوردن در بازاری که رقبای بزرگ و زیادی دارد کار آسانی نیست. اما این برند توانست در مدت‌زمان بسیار کوتاهی سهم خود را از بازار دریافت کند. بعد از دو سال توانست به تولید انبوه یخچال‌فریزرهای خود برسد. محصولات این شرکت در شهرک صنعتی خیام نیشابور تولید می‌شود. این برند طرفداران خود را برای خرید بهترین یخچال کلور دارد و همواره رو به‌روز کیفیت محصولات خود را افزایش می‌دهد.

 

معرفی یخچال الکترواستیل

شرکت الکترو استیل یکی از برند های تولید کننده یخچال در بازار است. این شرکت روزانه بیشتر از۱۲۰۰ دستگاه یخچال ل مدل های مختلف تولید میکند بنابراین این برند یکی از بزرگترین تولید کنندگان یخچال شناخته شده است. همچنین طیف گسترده ای تولیدات یخچال در شرکت الکترو استیل وجود دارد مانند یخچال فریزر، یخچال و فریزر های صنعتی، یخچال های ویترینی و… همین موضوع سبب شده است که مشتریان هنگام خرید بپرسند یخچال الکترو استیل بهتره یا جنرال استیل؟

انواع یخچال های صنعتی

در پاسخ به این سوال باید گفت که برند یخچال الکترو استیل بیشتر از ۴۰ سال مشغول تولید یخچال های متفاوت می‌باشد. همچنین در تولید یخچال شرکت الکترو استیل از بهترین فناوری ها و تکنولوژی ها استفاده میکند. لازم به ذکر است که نصب یخچال های الکترو استیل کاملا رایگان می‌باشد. البته در مقایسه یخچال الکترو استیل و جنرال استیل باید یخچال جنرال استیل را نیز معرفی کرد.

 

معرفی یخچال جنرال استیل

انواع یخچال های صنعتی

شرکت جنرال استیل یکی از شرکت های آمریکایی است که بیشتر از ۱۲۸ سال به تولید یخچال می‌پردازد. درواقع میتوان گفت که یخچال الکترو استیل بهتره یا جنرال استیل به سابقه برند ها نیز بستگی دارد. در این صورت میتوان گفت که برند جنرال استیل سابقه بیشتری در ساخت یخچال های متفاوت با مدل های متنوع دارد. این شرکت بدون هرگونه مشکل و محدودیتی محصولات خود به سراسر دنیا ارسال میکند. بنابراین در این شرکت تنوع محصول فراوانی وجود دارد.

به طوری که سالانه بیشتر از ۲۵۰ هزار نفر از این شرکت یخچال خریداری می‌کنند. از طرفی در مقایسه یخچال الکترو استیل بهتره یا جنرال استیل باید گفت که هر دو خدمات فروش بعد از خرید را به طور کامل و با کیفیتی به مشتریان ارائه می دهند. با این حال برای پرسش یخچال الکترو استیل خوبه یا جنرال استیل باید گفت که این دو برند در بازار همواره در حال رقابت هستند. چرا که شمار مشتریان آن ها از دسترس خارج است.

با انواع یخچال های صنعتی در خدمت شما بوده ایم.

امیدواریم از این مطالب استفاده کرده باشید.

با ما تماس بگیرید.

09125613243

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید