آموزشی

آبمیوه گیری

آبمیوه گیری

آبمیوه گیری

آبمیوه گیری_قطعا دستگاه آبمیوه گیر یکی از دستگاه های ضروری در هر خانه است. با خرید دستگاه آبمیوه گیری میتوانید یک آب میوه کاملا طبیعی و مقوی به خود و خانواده خود هدیه بدهید و یک حس لذت بخش را تجربه کنید. با استفاده از آب میوه گیر میتوانید آب انواع میوه های تابستانی و زمستانی مانند پرتقال، آناناس، سیب و … را تهیه کنید و به صورت طبیعی میل کنید. بنابراین برای پیروی از تغذیه سالم بی شک به یک آبمیوه‌گیری خانگی احتیاج دارید.

یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی‌های روزمره خانواده ها، آب میوه‌های طبیعی است که فرآیند تهیه آن با یک دستگاه آبمیوه گیری، بسیار ساده است. دستگاه آب میوه گیری خانگی، خیال همه را از تمیز بودن میوه‌ها و سالم بودن آبمیوه بدون وجود مواد افزونی راحت کرده است. آنچه هنگام استفاده از آبمیوه گیری اهمیت بسیاری دارد، راهنمای استفاده آبمیوه گیری است که به کارایی بهتر دستگاه و طول عمر آن کمک خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از آب میوه گیری را با جزئیات مرور کنیم تا دستگاه شما در بهترین راندمان خود، کمتر دچار مشکل شود و شما بتوانید تا مدت زیادی از این نوشیدنی ساز پرکاربرد لذت ببرید.

 

کاربرد آبمیوه گیری ها

ابمیوه گیری به جای غذاساز نیز استفاده میشود.

امروزه اب میوه گیری الکتریکی با مکانیکی می باشد، که در حالت های دکمه ای، لمسی، دیجیتال و انالوگ موجود می باشد .ناگفته نماند اب میوه گیری ها با توجه به تعداد کارایی و وسایل یدک آن به انواع یک کاره، دوکاره، سه کاره، چهار کاره و پنج کاره تقسیم می شود . آب میوه گیری های صنعتی هم وجود دارند، که برای آب میوه گیری ها و کافی شاپ ها قابل استفاده می باشد.

شکل و ظاهر اب میوه گیری ها به صورت های مختلفی می باشد.

<yoastmark class=

آبمیوه گیری دستی

آب میوه گیری دستی برای گرفتن آب از مرکبات مانند گریپ فروت، لیمو، لیمو و پرتقال استفاده می شود.

آب میوه ها با فشار دادن یا چرخاندن مرکبات نیمی از درون مرکب مخروطی خرد شده آب میوه و دفع پوست و تخم میوه استخراج می شود.

بعضی از آب میوه گیری های دستی به صورت ثابت هستند و نیاز به یک کاربر برای فشار دادن و چرخاندن میوه دارند.

در حالی که بقیه مدل ها الکتریکی هستند، به طور خودکار وقتی که میوه آماده می شود.

 

آب میوه گیری گریز از مرکز

آب میوه گیری گریز از مرکز میوه یا سبزی را با یک تیغه برش تخت ، می شکند و سپس محصول را با سرعت بالا چرخ می کند تا آب را از پالپ جدا کند.

 

آبمیوه گیری بدون پالپ

این مدل آب میوه گیری که به عنوان آب میوه گیری سرد یا آبمیوه ی آهسته شناخته می شود، از یک فن تنها برای جمع کردن و خرد کردن محصول به بخش های کوچکتر قبل از گرفتن آب آن در امتداد یک صفحه استاتیک استفاده می کند.

در حالی که پالپ را هم از طریق یک خروجی جداگانه خارج می کند.

 

آب میوه گیری دوقلو

آب میوه گیری های دوقلو دارای دو موتور برای خرد کردن و گرفتن آبمیوه میباشد .

 

آبمیوه گیری با کاربرد فشار

آب میوه گیری فشاری ، مانند آبمیوه گیری های بزرگ.

مورد استفاده برای میوه ، مقیاس بزرگتری است که در تولید محصولات کشاورزی استفاده می شود.

این فشارها می توانند ثابت یا متغیر باشند.

فشارهای متغیر دارای مزیتی است که می توان از یک فشار ثابت به دیگری منتقل کرد.

 

آب میوه گیری بخار

بخار آب گرم که به طور معمول بوسیله یک دیگ بخار برای تولید بخار مورد استفاده قرار میگیرد.

برای گرم کردن یک دسته توت  (یا میوه های دیگر) در یک ظرف پخت شده میباشد .

در بالای ظرف جمع آوری آب در بالاتر از دیگ بخار صورت میگیرد .

آب میوه  بدون عناصر مکانیکی استخراج می شود.

به طوری که به طرز قابل توجهی روشن و شفاف است و به دلیل گرمای بخار نیز برای ذخیره سازی طولانی مدت پاستوریزه شده است.

 

جزئیات آبمیوه گیری

در ابتدا آب میوه گیریها به صورت دستی و تنها با یک اهرم فرایند آب گیری را انجام میداد.

در این مدل از آب میوه گیریها علاوه بر اینکه این فرایند بسیار کند و آهسته پیش میرفت امکان جدا سازی پالپ میوه و همچنین تخم آنها هم وجود نداشت و در نتیجه این موضوع از شفافیت و خوش طعم شدن آب میوه هم بسیار جلوگیری میشد .

رفته رفته با پیشرفت علم و گذر زمان در این مدل از آب میوه گیری ها توری هایی برای جلوگیری از آمدن پاپ و تخم در آبمیوه تعبیه گردید ولی باز همدر این مدل هم آب میوه خیلی شفافی به دست نمی آمد .

بعد از مدت ها آب میوه گیری های موتور دار وارد بازار شد.

ساخت و کار این مدل از آب میوه گیری ها به این صورت است که ابتدا میوه یا سبزیجات مورد نظر را شسته و آماده آب گیری میکنیم.

سپس آن ها را برای وارد شدن به دهانه آب میوه گیری به قطعات کوچک تر تقسیم میکنیم.

یک اهرم مخصوص به کاربر داده میشود تا هم از خطر های احتمالی برخورد دست با موتور دستگاه آبمیوه گیری جلوگیری شود و هم فشار وارد آمده از طرف این اهرم به میوه های داخل دهانه آب میوه گیری باعث بالا رفتن سرعت آب گیری و در نتیجه بالا رفتن بازده آبمیوه گیری شود .

در این قسمت پالپ و تخم میوه ها از آبمیوه گیری خارج شده و از قسمت تحتانی دستگاه آبمیوه شفاف خارج میشود .

در نتیجه استفاده از این مدل آب میوه گیری ها هم بدست آمدن آب میوه ذلال است و هم میتوان با تنظیم صافی ، آبمیوه ای پالپ دار بدست آورد .

 

اجزاء آبمیوه گیری

بیشتر اجزای دستگاه اب میوه گیری مانند ظرف ابمیوه، تفاله گیر و تیغه و … از هم جدا می شوند. این قابلیت شست و شو را برای مصرف کننده اسان می کند. تیغه فلزی موجود در داخل اب میوه گیر در همه آب‌ میوه گیری ها از جنس فلز ضد زنگ می باشد.

در آشپزی کردن هم نیز کمک قابل توجهی می کند و سرعت کار را افزایش می دهد.

 

جزئیات ابمیوه گیری 

  • موتور آبمیوه گیری:

موتور اب میوه گیری ها از دیگر اجزایی است، که باید در هنگام خرید به ان توجه نمود .  باتوجه به شرکت سازنده ی آنها با هم تفاوت دارند . از 330 وات به بالا در بازار و راستی کالا موجود است.

  • پارچ مخلوط کن:

از دیگر اجزای مهم اب میوه گیری حجم پارچ مخلوط کن می باشد.  بزرگو کوچک دارد و با توجه به شرکت های سازنده دستگاه این حجم متفاوت می باشد.البته اندازه دهانه ی ابمیوه گیری ها هم مهم است، که در خیلی از اب میوه گیری ها متفاوت می باشد. همین امر باعث می شود تا میوه های مانند سیب، گلابی، پرتقال و هلو را بدون نیاز به تقسیم کردن به تکه های کوچک در داخل اب میوه گیری گذاشت.ظرف آبمیوه گیری معمولا و در بیشتر موارد پلاستیکی می باشد. جای  تفاله آن که استیل می باشد.

 

نکات مهم قبل از خرید آبمیوه گیری

آب میوه گیری ها عمدتن در دو دسته تک کاره و چند کاره در بازار تقسیم بندی میشوند. مدل‌های چند کاره آنها اغلب شامل امکاناتی چون مخلوط کن، آسیاب و … است و شما می توانید با توجه به نیاز خود، و سایر  اعضاء خانواده تان، کارایی یا مدت زمانی که صرف تهیه آب میوه می‌کنید، مدل مورد نظر را انتخاب و خریداری کنید.

 

  • توان آبمیوه گیری

همانند سایر دستگاه های برقی با وات مشخص می شود که رابطه مستقیمی با قیمت آبمیوه گیری و همچنین مصرف برق آن دارد . قدرت دستگاه های آبمیوه گیر معمولا بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ وات است.

 

  • بازده

یک آب میوه گیری مناسب در شرایط عادی باید بتواند حداقل بیش از ۵۰ درصد وزن میوه ها به شما آبمیوه تحویل دهد.

 

  • جنس بدنه

بدنه این دستگاه ها معمولاً از جنس استیل یا پلاستیک است. گاهی هم ترکیبی از این دو ماده در ساخت بدنه اب میوه گیری استفاده می‌شود. معمولا از نظر استحکام بین این دو جنس تفاوتی مشاهده نمی‌شود.

 

  • جنس تیغه

تیغه های دستگاه های آب میوه گیری جنس‌های مختلفی دارد؛ مثل فولاد، پلاستیک و تیتانیوم. تیغه‌های پلاستیکی دارای مقاومت کمتری نسبت به تیغه‌های تیتانیومی و فولادی هستند، اما در عوض، مقاومت بیشتری در برابر زنگ زدن دارند.

 

خرید آبمیوه گیری اصل

در خرید آبمیوه گیری نکاتی هست که باید دقت کنید.

اول اینکه میخواهید تک کاره بخرید یا چند کاره ، آبمیوه گیری های چند کاره مسلما گران تر هستند ولی کار چند دستگاه را همزمان انجام میدهند.

نکاتی که در خرید آب میوه گیری باید توجه کنید ، اول اندازه دهانه آبمیوه گیری هست که هر چقدر بزرگتر باشد میتوانید میوه ها را بدون تکه تکه کردن داخل آن بیندازید.

دوم قدرت و سرعت آب میوه گیری می باشد و سوم جنس تیغه که بسیار مهم است . برخی از آبمیوه گیری ها هم از سیستم ضد چکه بهره مند میبرند که نظافت آشپزخانه شما بیشتر حفظ گردد .

آبمیوه گیری های بوش ، کنوود ، فیلیپس ، پاناسونیک و هوور از کیفیت خوبی برخوردار هستند و میتوانید انواع مدل های آن ها را در فروشگاه راستی کالا مشاهده و خریداری نمایید.

توصیه ما به شما این است که پس از مطالعه نکات انتخاب بهترین دستگاه های آب میوه گیری در بخش بعد، مدل دستگاه را انتخاب کنید و برای خرید فقط به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید. فراموش نکنید که داشتن گارانتی می‌تواند تضمینی‌ بر اصل بودن محصول باشد. درصورتی‌که خرید آنلاین انجام می‌دهید، ضمانت بازگشت کالا در صورت وجود ایراد، مورد دیگری است که باید در نظر داشته باشید.

راستی کالا بهترین ها را برای شما فراهم میکند.

بهترین کالاها با راستی کالا!

از پشتیبانی قبل از خرید و بعد از خرید راستی کالا استفاده کنید.

با ما تماس بگیرید.

09125613243

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید